Wycieczka klas 4b i 4g

4 października- wycieczka  klas 4b i 4g

Jesień to wymarzona pora, żeby wyruszyć na pierwsze szkolne wycieczki. Uczniowie coraz chętniej uczestniczą w spektaklach, lekcjach poświęconych technice, itp. Wspaniale się integrują, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Właśnie ten cel przyświecał uczniom klasy 4b i 4g, kiedy udali się wraz z nauczycielkami  p. Agnieszką Jakubowską, p. Moniką Piecychna- Grzegorzewską i p. Aleksandrą Czarnecką do Warszawy. Program wycieczki  uwzględnił poznanie tajników pracy w Polskim Radio. Dzieci mogły poznać kulisy nagrywania programów radiowych oraz spotkać się ze znanymi prezenterami, np. p. Jolantą Fajkowską, znaną wszystkim z Programu 2 TVP. Nikt nie spodziewał się także niespodzianki w postaci wywiadu do audycji dziecięcej. Udało się nam wypowiedzieć na temat znanej pisarki Marii Dąbrowskiej. Audycja z udziałem naszych uczniów miała swoją emisję w sobotę 6 października o godz. 15.00. w Radio Dzieciom. To nie koniec emocji, gdyż po wizycie w Polskim Radio udaliśmy się na wspaniały spektakl „ Księga Dżungli” w Teatrze Roma. Jest to nowa muzyczna propozycja Nowej Sceny Teatru Muzycznego ROMA, skierowana głównie do młodego widza. To historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem dorosłych.

Po ambitnie spędzonym dniu przyszła pora na posiłek  i powrót do domu.