Lekcje z klasą

„Lekcje z klasą”

Klasa IIc kolejny raz w projekcie ogólnopolskim!

Jak zapewnić dzieciom dobry start w życiu? Kształtować ich kompetencje społeczne! Nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Warto je kształtować od najwcześniejszych lat.

Uniwersytet Dzieci z Krakowa zaprosił do udziału, po raz drugi klasę II c, która została w ubiegłym roku Laureatem Nagrody Głównej w Polsce.

Dzięki udziałowi w projekcie, dzieci nauczą się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze komunikować się ze sobą. Cykl lekcji w ramach projektu oparty jest o przygody profesora Szkiełki, który zabierze dzieci w podróż po Archipelagu Emocji. Wciągająca fabuła projektu dostarczy dzieciom wiele radości i zabawy, dzięki czemu nauka stanie się prawdziwą przyjemnością.

Pierwsze zajęcia nosiły tytuł „Jak szybciej się uczyć?”. W związku z tym tematem zaprosiliśmy do klasy panią doktor Martynę Kowalską – neurolog, która opowiedziała dzieciom jak zbudowany jest mózg, jak wykorzystywać jego pojemność i jak o niego dbać, by szybciej i efektywniej się uczyć. Dowiedzieliśmy się co czują ludzie i jakie uczucia mogą przejawiać zwierzęta.

To była wspaniała lekcja.