Co słychać w zerówce? – GRUDZIEŃ

ZABAWY MIKOŁAJKOWE

4 grudnia 2020r. grupa 0A otrzymała tajemniczy list. Okazało się, że nadawcą jest Mikołaj! Poinformował dzieci o ukrytym w szkole worku z prezentami i pozostawił informacje jak go odnaleźć. Po wykonaniu zadań i poszukiwaniach zgodnie z załączoną do listu mapą, dzieci odnalazły upominki. To był bardzo wesoły i ekscytujący dzień.

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Grudzień  w zerówce minął pod znakiem świąt. Na przygotowanym kalendarzu odliczaliśmy dni do świąt i wykonywaliśmy codziennie adwentowe zadania, które przekazywała nam podczas łączenia online Misiowa mama z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Poznaliśmy tradycje bożonarodzeniowe, nauczyliśmy się świątecznej piosenki, rozwiązywaliśmy świąteczne łamigłówki i wykonaliśmy prace plastyczne. Z masy porcelanowej wykonaliśmy „gwiazdki spełniające marzenia” i wraz z własnoręcznie zrobionymi kartkami  z życzeniami, podarowaliśmy je rodzicom.