Get Adobe Flash player

Drogi Darczyńco

Dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Alina) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

W podróż z paczkami dla pani Aliny wyjechaliśmy, kiedy na dworze było już ciemno. Busem zajechaliśmy pod skromny dom kobiety a kiedy wysiedliśmy w oknie ujrzeliśmy jej radosną twarz. Pomachała nam, a po chwili otworzyła drzwi. Po krótkim, miłym przywitaniu, poradziliśmy żeby wygodnie usiadła w fotelu, a my zajmiemy się wnoszeniem paczek. Kiedy malutkie pomieszczenie pomału zapełniło się po brzegi, na twarzy seniorki malowało się ogromne zdziwienie. Zapytała czy to naprawdę wszystko dla niej, kiedy odpowiedzieliśmy twierdząco, chusteczką otarła łzę płynącą po policzku. Były to niewątpliwie łzy radości i wzruszenia. Owe uczucia potęgowały, wraz z otworzeniem każdej kolejnej paczki, na koniec zostawiliśmy tą wyjątkową z niebieskim sweterkiem, nie mogąc powstrzymać wzruszenia Pani Alina radośnie odparła że jest prze piękny, a kolor idealny, z podobną reakcją spotkaliśmy się po otworzeniu medalika i zobaczeniu chust. Kiedy wszystkie paczki zostały otwarte, a emocje zaczęły powoli opadać, nadszedł moment pożegnania, nie na długo bo widzimy się zaraz po świętach.

Słowo od Rodziny

Chciałabym bardzo podziękować za dobro, które od Państwa otrzymałam. Ja też za młodu bardzo lubiłam pomagać i wpierać innych, dlatego wiem że dobro wraca, może nie od razu, ale wróci. Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, bo to ono jest najważniejsze. Niech Bóg ma Państwa w opiece. Wesołych świąt Szczęśliwego Nowego Roku.

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym bardzo podziękować za pomoc mojej podopiecznej pani Alinie , to cudowny człowiek o dobrym sercu. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz Nowego Roku, życzę Państwu i całej szkolnej społeczności, aby dobro którym się dzielicie, w przyszłości się pomnożyło.

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Szlachetnej Paczki