Dzień babci i dziadka w II c

W środę, 23 stycznia, uczniowie klasy IIc  zaprosili niezwykłych gości. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wraz ze swoją wychowawczynią zorganizowali przedstawienie muzyczno – teatralne pod tytułem „Dla Pań i Panów muzyka z ekranu”, podczas którego przenieśli się w przepiękne lata 60/70-te minionego stulecia. Dzieci wystąpiły na scenie w specjalnie przygotowanych strojach  bohaterów znanych filmów i niezwykle genialnie wpasowały się w klimat minionej epoki. Scenografia doskonale współgrała z piosenkami, które uczniowie wykonali dla babci i dziadka. Nie zabrakło znanych melodii i scen z filmów takich jak „Sami swoi”, „Czterdziestolatek”, „Janosik” , „Trędowata”, „ Greece”, „Summer night”„Wejście smoka”, „Czterej pancerni i pies”, „Jak rozpętałem II wojnę światową” czy „Dynastia”. Sceny filmowe  przypomniały gościom o latach ich młodości, melodie rozbrzmiały wesoło, a dziadkowie nie mogli powstrzymać łez od zaśmiewania się wraz ze swoimi wnukami. Na zakończenie uczniowie wręczyli  swoim Dziadkom upominki w postaci kalendarza ze zdjęciem oraz śpiewająco złożyli życzenia ukochanym gościom w rytmach polskiego hitu „Takie tango” ,którego refren brzmiał:

„Babcia z dziadkiem są najlepsi,

prawda znana to od lat.

Babcia z Dziadkiem najważniejsi,

bez nich smutny byłby świat”.

Cudownie występuje się dla tak wyjątkowych gości, na twarzach których zobaczyliśmy tyle pozytywnych wzruszeń i usłyszeliśmy mnóstwo pochwał za przygotowanie wyjątkowego koncertu.