Dzień języków obcych – gimnazjum

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę innych krajów. Szczególnie interesowały wszystkich kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne. Przygotowane dekoracje dotyczyły podstawowych informacji na temat Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec oraz Austrii. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się plakaty, przedstawiające Rodzinę Królewską, najpopularniejsze miasta, związane często z klubami piłkarskimi oraz zabytkowe budowle.  Każdy mógł znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Nie tylko na korytarzu można było dostrzec elementy innych kultur. Nauczyciele języków obcych oprócz dekoracji w salach przygotowali także lekcje o tematyce kulturowej. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, gdyż okazja  do tego typu rozmów nie zdarza się często. Przygotowaniem Dnia Języków Obcych zajęły się  p. Bożena Zalewska- Szwęch oraz  p. Monika Piecychna- Grzegorzewska.