Dzień matematyki w naszej szkole

2 października 2020r. obchodziliśmy w naszej szkole  „Dzień matematyki”, który miał na celu pokazać uczniom, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w działania, które pokazały, że matematyka wcale nie musi być straszna ani trudna – wręcz przeciwnie, może przynieść dużo radości.

Służyły temu liczne konkursy i zabawy z „królową nauk”:

1. X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w tym dniu w szkole został przeprowadzony egzamin z tabliczki mnożenia dla klas 4. Uczniowie zmierzyli się z łamigłówkami matematycznymi, grali w gry, a także wykonali kolorowanki z tabliczką mnożenia, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.
    Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”!
  2. TURNIEJ MŁODYCH TALENTÓW MATEMATYCZNYCH dla kl.V-VIII – indywidualny Szkolny Konkurs Matematyczny- podczas którego uczniowie zmagali się  z zadaniami matematycznymi o zróżnicowanym stopniu trudności odpowiednim do zrealizowanego przez nich zakresu materiału oraz poziomu nauczania.
    Gratulujemy zwycięzcom konkursu!
  3. Klasowy MATEMATYCZNY POKAZ MODY – uczniowie do tego zadania przygotowywali się od dawna: projektowali, wymyślali niesamowite stylizacje matematyczne, które śmiało mogłyby trafić na wybiegi pokazów mody . Jury klasowe wraz z nauczycielem matematyki przyznawało ocenę celującą  za najciekawszą i najładniejszą zaprezentowaną  „kreację”. Odbyła się sesja zdjęciowa.
    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia!