DZIEŃ ZIEMI w Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie

22 kwietnia to szczególna data w kalendarzu – co roku na całym świecie obchodzony jest tego dnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie największego ekologicznego święta to:
Planeta kontra plastik.
Nasza szkoła również bierze aktywny udział w obchodach tego wspaniałego święta. Odbył się konkurs plastyczny Co możemy zrobić dla naszej planety?. We współpracy z fundacją ekologiczną ARKA uczniowie wykonywali również Listy dla Ziemi. Najciekawsze projekty zaprezentowano w holu szkoły na parterze i 1 piętrze. Członkowie koła LOP oraz uczniowie klasy 7e, aby uczcić ten dzień wzięli również udział w akcji Kwiat dla Ziemi. Kolorowe, wiosenne roślinki zostały posadzone przed szkołą.
To bardzo ważne święto istnieje po to, aby przypomnieć nam jak niezbędna dla nas jest nasza planeta i jak bardzo powinniśmy o nią dbać.
Co mogę, ja czy Ty czy On i My zrobić już dziś dla naszej planety?