IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu w naszej szkole został przeprowadzony egzamin z tabliczki mnożenia dla klas 4 przez p.M.Górską i p.M.Sadowską. Uczniowie zmierzyli się z łamigłówkami matematycznymi, grali w  gry, a także wykonali kolorowanki z tabliczką mnożenia, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie szkoły  mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz  kontroli wiedzy z tabliczki podczas przerw lekcyjnych, którą przeprowadziły uczennice z kl. 8d.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.
Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia!