Get Adobe Flash player

Klasa 2e świętuje z Biało – Czerwoną

11 listopada to data bliska sercom wszystkich Polaków. My, jak co roku, obchodzimy to Święto dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski Niepodległości.

W tym roku, obchodzimy je jednak troszkę inaczej. Niektórzy z nas wybrali się z biało – czerwonymi chorągiewkami na spacer  do parku, pod Zamek Książąt Mazowieckich, Urząd Miasta, Park Nauki Torus, a także w okolicę swojego domu, gdzie wszędzie znajdowali akcenty w barwach narodowych.

Byli też tacy, którzy zapalili znicz  pod pomnikiem ku czci żołnierzy poległych w obronie naszej ojczyzny.

Włączyliśmy się również w świętowanie Dnia Niepodległości we własnych domach. Znalazły się u nas biało-czerwone chorągiewki, kwiaty i wiatraczki. Na lekcję online dziewczynka założyła biało – czerwony daszek, a chłopcy pokazywali koszulki z białym orłem.

Każdy uczeń miał do rozwiązania quiz o symbolach narodowych,  oraz krzyżówkę z hasłem „Ojczyzna”. Chętni mogli wykonać grę planszową z Polską w roli głównej.

Taka symboliczna wspólnota, mimo dystansu spowodowanego epidemią, pozwoliła nam poczuć się częścią wspaniałej społeczności i dodała odrobinę otuchy w tych trudnych czasach.