Get Adobe Flash player

klasy “0”

XII Międzyprzedszkolnego Turniej Tańca Ludowego

13.06.2018 r. – więcej…

7 czerwca –  Dzień Rodziny to Dzień Mamy i Taty, który odbył się  w grupie 0A – więcej…

5 czerwca grupa 0B uczestniczyła w wycieczce do Płocka. W programie było przedstawienie pt. „Pchła Szachrajka” i zwiedzanie teatru, następnie własnoręcznie zrobiliśmy słodkie lizaki w manufakturze „Słodko Zakręcone”. Na koniec dzieci bawiły się w Centrum Zabaw Happy Park.

Grupa 0B z wizytą w Zamku Książąt Mazowieckich

„ Świat toruńskiego piernika” w Muzeum Szlachty Mazowieckiej – więcej…

 

Zabawa w teatr

19 kwietnia  –  międzyprzedszkolny turniej wiedzy „Znam swoje miasto Ciechanów”więcej…

 

„Lekcja ciepła” w oddziałach przedszkolnych

Dzieci z grup 0A i 0B spotkały się z pracownikami Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie, którzy  przeprowadzili  „Lekcję ciepła”. Projekt ten ma na celu propagowanie właściwych zachowań w zakresie użytkowania energii cieplnej i dbania o środowisko naturalne wśród najmłodszych mieszkańców Ciechanowa. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, gdzie i w jaki sposób produkowane jest ekologiczne ciepło systemowe, w jaki sposób dostarczane jest do mieszkań oraz jak należy właściwie z niego korzystać.

Nagroda dla grupy  0B

20 marca 2018 r. grupa 0B odebrała z rąk Pana Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego nagrodę  w kategorii „Super bajka”  w  III. Edycji Konkursu „Baśnie, Bajki, Bajeczki”. Organizatorem konkursu było Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ciechanowie.

Gratulujemy pomysłodawczyni bajki –  Wiktorii Sobczyńskiej. Cieszy nas ta nagroda tym bardziej, że jest ona przyznawana przez dzieci. Nasza bajka pt. „Zaczarowane łzy” podobała się przedszkolakom najbardziej.

 

Wizyta grupy 0B w bibliotece szkolnej.

19 lutego gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

W spotkaniu wzięły udział  grupy 0A i 0B. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z zadaniami służb  i oglądały elementy umundurowania.

Zabawy

Zabawy dowolne to w rozkładzie dnia zerówkowicza bardzo ważny czas. Zabawa jest silną i trwałą potrzebą dziecka niezbędną w jego rozwoju. Bez zabawy oraz swobodnego działania nie da się wychowywać człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy. Oto przykłady zabaw podejmowanych najchętniej przez dzieci z grupy 0B.

11 stycznia Dzień Babci i Dziadka  w grupie 0A – więcej…

Dzień Babci i Dziadka w klasie 0B

Tuż po feriach, w grupie 0B odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszyków, piosenek i tańców, który  został  nagrodzony gromkimi brawami. Następnie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom  laurki i samodzielnie wykonane portrety. Dla wspaniałych gości przygotowano również poczęstunek, o który zadbali rodzice. Spotkanie zakończono wspólnym tańcem z dziadkami oraz zabawami z ich dzieciństwa.

Balonowy dzień

Jak karnawał to oczywiście balony! Przy zapoznaniu dzieci z literą „B” zorganizowaliśmy „balonowy dzień”.

6 grudnia – Mikołajki – więcej…

 

Dzień Misia w klasie 0 “B”

 

zobacz zdjęcia

Zajęcia z rytmiki w klasie 0 “B”

A. Dobrowolska, A. Różańska

Konkurs plastyczny w oddziałach przedszkolnych

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Uroki jesieni”. Gratulujemy ciekawych pomysłów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

A. Dobrowolska, A. Różańska

Pierwsze dni w oddziale przedszkolnym 0 “B”

Pierwsze dni w „zerówce” już za nami. Dzieci z grupy 0B dzielnie przeżywały rozstania z rodzicami. Co prawda, nie obyło się bez kilku łez, ale to nic złego. W sali dopisują nam już dobre humory i ochota do różnorodnych zajęć i zabawy.

 

Zobacz pozostałe zdjęcia…

Dzień Kropki w grupie 0 “B”

15 września jest Międzynarodowym Dniem Kropki, świętem kreatywności i odkrywania talentów. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o tym, jak  zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vasthi. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Podobnie jak Vasthi, dzieci, próbowały, według własnego pomysłu, stworzyć „kropkowe obrazki”.  Następnie, poprzez wspólną zabawę odkrywaliśmy inne talenty: taneczne (zabawy przy muzyce w kołach, kółkach i kółeczkach), matematyczne (tworzenie kompozycji, zbiorów i rytmów z kółek).  Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Podczas spaceru dzieci szukały kropek w otoczeniu szkoły. Najciekawsze „znaleziska” uwieczniliśmy na zdjęciach.

 

Zobacz pozostałe zdjęcia…