Klasy drugie kolędują

Wieloletnia tradycją w naszej szkole są koncerty kolęd przy choince. W tym roku, w dniu 19 grudnia na holu na drugim piętrze odbył się taki koncert. Wszystkie klasy drugie uczą się dowolnie wybranej, całej kolędy lub pastorałki. W czasie koncertu przypominamy dzieciom zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w formie pytań. Na zakończenie występów klas, wszyscy razem śpiewamy najbardziej znane kolędy. Ideą tych spotkań jest kultywowanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie świąt Bożego Narodzenia. Chcemy by uczniowie znali te pieśni w całości, wszystkie zwrotki, a nie tylko refreny. My Jolanta Nawrocka i Jolanta Śmigielska jako wieloletnie organizatorki tych spotkań jesteśmy bardzo zadowolone z efektów, bo dzieci bardzo chętnie śpiewają kolędy i pastorałki i znają ich coraz więcej.