Klasy I – III dla Niepodległej w setną rocznicę odzyskania niepodległości

Klasy I – III dla Niepodległej w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

14 listopada Samorząd Szkolny klas I – III zorganizował uroczystość szkolną pod hasłem:

„ Klasy I-III dla Niepodległej w setną rocznicę odzyskania Niepodległości”.

Uczniów,  w strojach galowych, z kotylionami, wiankami, biało – czerwonymi chorągiewkami, dyrekcję, nauczycieli, rodziców i przybyłych z Przedszkola Nr 10 przedszkolaków, powitał przewodniczący Samorządu i poprosił do wspólnego uważnego wysłuchania montażu słowno – muzycznego  pt. „Rozmowa z bratem”.

Po wysłuchaniu, wszyscy przybyli uczniowie śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne, a przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące symboli narodowych i historii odzyskania niepodległości przez Polskę.

Miłym akcentem było wręczenie nagród i dyplomów tym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie na samodzielnie napisany wiersz pod nazwą:

„Polska – stąd pochodzę”, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną i pisemko „Małe Orły”

Gratulujemy!!!

Na zakończenie, cała społeczność szkolna, goście, nauczyciele i  rodzice wspólnie zaśpiewali Hymn Polski.

Była to ciekawa i podniosła uroczystość, zorganizowana przez Samorząd Szkolny klas  I-III, którego opiekunkami są Beata Markowska i Bożena Wełna. Dziękujemy wychowawczyniom klas za współudział  w przygotowaniu uroczystości.