KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W związku z obchodami 100 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI w dniu 23. 04. 2018 roku w naszej szkole odbył się I etap ( eliminacje) do XIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Władysława Broniewskiego w SP nr 5 w Ciechanowie.

Celem konkursu było:

– uczczenie 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

– popularyzowanie wśród najmłodszych uczniów poezji patriotycznej różnych autorów

– rozbudzanie miłości do Ojczyzny

– kształtowanie postaw patriotycznych

Uczestnikami konkursu byli uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego, Poetyckie spotkanie rozpoczęło się od prezentacji uczniów klasy I d , którzy przybliżyli cel spotkania.

Następnie JURY w składzie p. dyrektor Agnieszka Wiśniewska, p. Ewa Bystrek, p. Wanda Jaroszewska, p. Małgorzata Chodubska i p. Małgorzata Kucińska oceniało uczniów biorących udział w konkursie pod względem

– doboru repertuaru

– interpretacji utworu

– dykcji

– ogólnego wyrazu artystycznego

Do następnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

I miejsce – Szymon Milecki z klasy II a

II miejsce – Lena Kim z klasy III b

III miejsce – Julia Humięcka z klasy III a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

Spotkanie z poezją wywołało wiele emocji, wrażeń i przeżyć, na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły kochają naszą OJCZYZNĘ POLSKĘ.

Organizatorki konkursu:

Małgorzata Chodubska i Małgorzata Kucińska