Get Adobe Flash player

Lekcja historii

100 lat Niepodległości

W klasie II c już trwają przygotowania do świętowania 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Piszemy wiersze, słuchamy i uczymy się patriotycznych piosenek, rozmawiamy o wolności.

Dnia 4 listopada, w niedzielę, całą klasą, wraz Rodzicami wybieramy się do Warszawy, by być świadkami uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Następnie udamy się do Filharmonii Narodowej, by wziąć udział w listopadowym koncercie dla dzieci z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert ten uświetni występ Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej, popularnie zwanej „Podhalańczykami”. Na program złożą się znane pieśni legionowe i patriotyczne, choć nie zabraknie też niespodzianek zza granicy. Aby podkreślić uroczysty nastrój zbliżającego się święta narodowego, nasze ubrania będą w kolorach polskiej flagi.

Żeby lepiej zrozumieć tematykę zbliżającego się święta narodowego, zaprosiliśmy do klasy podchorążego Krzysztofa Śmigielskiego, tatę naszego  kolegi – Filipa, który opowiedział nam historię związaną z powstaniem Grobu Nieznanego Żołnierza.

Na koniec każde z nas otrzymało od naszego gościa w prezencie znaczek wydany z okazji święta narodowego.

To spotkanie było tak interesujące, że wszyscy czekamy na kolejne lekcje historii związane z naszą Ojczyzną.