lekcja otwarta IIc

LEKCJA OTWARTA DLA RODZICÓW W KLASIE II C

„Patriotyzm na co dzień”

Lekcję otworzył nam wiersz „Kto Ty jesteś? Polak Mały!”

MAŁY!???

No ładnie się zaczyna! Już na samym początku ktoś chce nam dokuczyć, że jestem mały? Czyżby zbyt mały na ważne sprawy związane z Polską?”. Nic z tych rzeczy! Umawiamy się po prostu, że nazywamy się MAŁYM, bo jesteśmy mniejsi i młodsi od dorosłych. Ale to nie znaczy, że Polakiem jest się trochę mniej lub gorzej od nich.

Ale my mamy poczucie humoru, jesteśmy ciekawi świata i nie obrażamy się o byle co, tu też nie będzie żadnych fochów.

Bycie Polakiem Małym lub Polką Małą jest fajne i bardzo ważne.

Fajne, bo należymy do wspaniałego narodu. Ważne, bo mamy piękną ojczyznę o burzliwej historii i bogatych tradycjach, a przy wielu jej bohaterach wysiada nawet James Bond. Żyjemy w ciekawym kraju, którego odkrywanie może być fantastyczną przygodą.

I właśnie dlatego dobrze być patriotą. My wiemy, z czego jesteśmy dumni i rozumiemy, dlaczego kochamy swoją ojczyznę.

Ale czy dziecko może być patriotą? No pewnie! Przekonajcie się o tym razem z nami.

Dnia 13 listopada klasa II c zaprosiła rodziców na lekcję otwartą o patriotyzmie.  Rodzice mogli zobaczyć jakie wiadomości i umiejętności opanowały ich dzieci w tym temacie. Uczniowie prowadzili rozmowę na temat Niepodległości, Wolności i miłości do Ojczyzny. Pięknie odpowiadali na pytania, aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wspólnie stworzyliśmy pociąg do Niepodległości, pokonując trudności i zaliczając kolejne stacje. Trzeba było uzupełnić słowa hymnu, rozwiązać rebusy, krzyżówki, znaleźć różnice, wyszukać polskie potrawy, imiona, zwierzęta żyjące w polskich lasach. W wyniku sumiennej pracy powstał plakat – „Za co Cię kocham, Polsko!”, który teraz zdobi naszą klasę. ”.  W międzyczasie konsumowaliśmy owoce z naszych polskich sadów – soczyste jabłuszka.

Rodzice przez cały czas obserwowali, jak ich dziecko pracuje na lekcji indywidualnie i jak współpracuje z kolegami.

Babcia Filipa Śmigielskiego upiekła nam wspaniały, biało-czerwony tort z napisem „100 lat Niepodległości”, który zjedliśmy z wielkim apetytem. Był przepyszny!!! Dziękujemy Babci bardzo serdecznie i mamy nadzieję, że po chorobie zaszczyci nas swą obecnością.

Była jeszcze jedna słodka niespodzianka. Dekorowaliśmy lukrem pierniczki, a na wierzchu układaliśmy wafelek z wizerunkiem polskiego orła. Za pomoc w ich przygotowaniu dziękujemy Mamie Filipa i Tacie Dawida.

Naszą klasę zdobią brzozowe gałązki, udekorowane biało – czerwonymi listeczkami. Jesteśmy za nie wdzięczni Tacie Oliwiera.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej lekcji i zapraszamy na kolejną.