Majowe święta Polaków

“Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”  (św. Jan Paweł II)
Jak co roku w naszej szkole miał odbyć się apel upamiętniający ważne dla naszego narodu dni – Dzień Flagi Państwowej i Święto Konstytucji 3 Maja. Niestety, w związku z istniejącą sytuacją epidemiczną musieliśmy  zmodyfikować dotychczasową formę  i część naszych działań przenieść w świat wirtualny. Tradycyjnie jednak uczniowie najmłodszych klas, którzy wrócili do nauki stacjonarnej, ozdobili sale lekcyjne, korytarze, a także  zewnętrzną część szkoły przepięknymi symbolami narodowymi.

Ponadto dzieci z klasy 2e  pod opieką wychowawcy  przygotowały gazetki tematyczne na temat  Konstytucji 3 maja , godła, flagi czy ,,Pieśni Legionów Polskich we Włoszech. Nagrały także dla uczniów naszej szkoły film , na którym śpiewają polski hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego , byśmy  wspólnie czuli dumę ,że jesteśmy Polakami.