Matematyczna gra terenowa

Lekcja matematyki na świeżym powietrzu, rywalizacja między klasami i dobra zabawa?
Czemu nie!!!
Matematyczną grę terenową dla klas szóstych naszej szkoły przygotowały panie Małgorzata Czernik i Małgorzata Konopka pod patronatem dyrektora szkoły.
Wszystko po to, by uczniowie zobaczyli, że matematyka wcale nie musi być ani trudna ani nudna.
W realizacji gry pomagali uczniowie klasy VIIId. Ich zadaniem było otoczenie opieką młodszych kolegów.
Każda z klas pokonując zaplanowane punkty gry, rozwiązywała liczne zadania, rebusy i zagadki matematyczne, a za skuteczne pokonanie trudności otrzymywała punkty. Ostatnim etapem gry było rozkodowanie szyfru liczbowego, którego hasłem było “MATEMATYKA JEST SUPER”.
Gra była bardzo dobrze odebrana przez dzieci, spotkała się z dużym entuzjazmem i ogromnym zainteresowaniem. To była bardzo atrakcyjna lekcja matematyki połączona z dużą dawką ruchu, śmiechu i zabawy na świeżym powietrzu.
I miejsce zajęła klasa VId
II miejsce klasa VIc
III miejsce klasa VIa
Na koniec wszyscy uczestnicy gry otrzymali od dyrektora szkoły Andrzeja Niestępskiego lizaki.