Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Ten dzień obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając  bajki rozwijamy wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

Tego dnia, wszystkie dzieci, od najmłodszych przeszkolaków do najstarszych trzecioklasistów przebrały się za baśniowe postacie i przeszły przez szkołę w barwnym korowodzie. Wszystkie klasy prezentowały się doskonale! Nawet Panie tego dnia zamieniły się w Smerfy, Królowe i Myszki Miki 😊

Każde dziecko miało okazję wykazać się znajomością bajek rozwiązując zagadki. Były zgadywanki bajkowe i zabawy ruchowe przy muzyce.

Ten dzień zapamiętamy na długo, a pamiątką niech będą barwne fotografie.

Do zobaczenia za rok!

Dzień Postaci z Bajek – film