Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku pierwotnie obchodzone było przez jeden dzień, , a od 2008 roku –przez cały październik.  Święto ma na celu zwrócenie uwagi na  ogromna rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce  i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego MMBS brzmi: „ Baśnie i legendy z całego  świata”. W ramach obchodów biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem    „ W krainie baśni”. Wpłynęło 40 prac konkursowych z czego 20 zostało nagrodzonych.

I miejsce: Nikola R. II a, Amelia C. I b, Hanna M. I d, Ada P. III e

II miejsce: Julia K. II a, Łucja U. II d, Julia W. I a, Michalina C. III e

III miejsce: Marika B. II a, Kacper P. II c, Adam B. III b

Wyróżnienia: Wojtek S. II a, Maja K. III b, Natalia P. III b, Nina G. II a, Adam F. III c, Alicja S. III b

Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.