Mikołajkowy czas w klasie III e

W grudniu, jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga wór niezmordowanie
Każdy prezent dziś dostanie

Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i mroźno i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego  Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów?  Dzieci piszą do Niego listy z prośbami o wymarzony prezent. Dorośli, choć nie przyznają się do tego, również mają nadzieje, że dla nich znajdzie się coś w jego olbrzymim worku. Jak co roku, klasa IIIe przygotowała świąteczną paczkę dla rodziny, wzięła udział w akcji charytatywnej oraz zebrała ponad 40 kg karmy dla piesków ze schroniska.

Przedświąteczny czas był w klasie czasem magicznym. 6 grudnia każdy z uczniów  otrzymał  prezent “niespodziankę”. Tego dnia nie zabrakło również wspólnej zabawy. Wszyscy byli zadowoleni  i szczęśliwi. Innego dnia zorganizowaliśmy w klasie świąteczny turniej, z zadaniami, rebusami, zagadkami, strojeniem choinki łańcuchami. Ostatniego dnia przed świętami śpiewaliśmy kolędy, dekorowaliśmy pomarańcze goździkami popijając zimową herbatkę i zajadając pierniczki.

To był dla nas miły i pełen niespodzianek dzień !

Wszystkim Kolegom i Koleżankom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, życzymy Zdrowych, Pogodnych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.