Na wycieczkę do Łodzi z Malagą? Bardzo proszę!

Wspaniale spędziły dzieci z klasy Ia i Ic słoneczny czwartek – 19 kwietnia. Gdy gimnazjaliści pochylali głowy nad trudnymi zadaniami matematycznymi, my  korzystaliśmy z atrakcji, jakie proponuje nam Łódź. Już z samego rana, po domowym śniadanku, z plecakiem, zapakowaliśmy się do wygodnego autokaru. Po 3 godzinach znaleźliśmy się w Muzeum Kinematografii, gdzie chłopcy mieli lekcję pod hasłem „Magiczne seanse z kliszy”, a dziewczynki poznały prawdziwe gwiazdy filmowe zamieszkujące pałac bajek.

Po dwóch godzinach przemieściliśmy się do Muzeum Fabryki, gdzie mieliśmy warsztaty, na których zapoznaliśmy się z procesem wytwarzania tkanin, a na zakończenie własnoręcznie ozdobiliśmy fragment bawełnianej tkaniny.

Na terenie Fabryki, w restauracji „Dobre Smaki” zjedliśmy przepyszny dwudaniowy obiad.

Na sam koniec, została nam, jak się później okazało, największa atrakcja dnia – EKSPERYMENTARIUM. Tu nauka nie ma tajemnic! Każdy z nas mógł samodzielnie zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu i przetestować poczucie humoru.

Podróż, choć długa, minęła nam jak sen, dzięki konkursom, piosenkom i filmom. Nawet nie zorientowaliśmy się, jak autokar zajechał przed szkołę, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.