Omnibus Regionalny

We wrześniu klasa 3e uczestniczyła w projekcie organizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Omnibus Regionalny”. Obejmuje on cztery spotkania z uczniami. Trzy z nich odbyły się we wrześniu a jedno podsumowujące zaplanowane jest na listopad. Organizatorem jest Muzeum Szlachty Mazowieckiej, autorem pomysłu pani Agnieszka Magalska.
Spotkania odbywały się w Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie dzieci uczestniczyły w wykładach “Opowiem Wam o naszej małej Ojczyźnie”, zwiedzały wystawę 300 lat niezależnego Mazowsza, brały udział w cyklu warsztatów i grały w grę “Regionalny Omnibus”. Za każdym razem organizatorzy zapewnili nam słodki poczęstunek. Uczniowie w ramach projektu spacerowali też po mieście śladami zabytków i pomników, korzystając z mapy.
Z niecierpliwością czekamy na spotkanie podsumowujące w listopadzie, gdzie będziemy mogli pochwalić się przed zaproszonymi gośćmi wiedzą regionalną.