Get Adobe Flash player

Piłka ręczna – dyscyplina dla każdego!!!

Mecze piłki ręcznej zwykle oglądamy wyłącznie w telewizji. Powoli to jednak zaczyna się zmieniać i dzieci mają większą świadomość o istnieniu tej dyscypliny również w “realnym” świecie. Piłka ręczna poprzez swoje wymogi: dynamikę, trenowanie szybkości, wytrzymałości i siły, wprowadzania ćwiczeń ogólnorozwojowych wpływa znacząco na kształtowanie sylwetki, wzmacnianie ciała. To także świetny sposób na hartowanie ducha i wyrabianie w sobie odporności na stres.

Grać w piłkę ręczną może praktycznie każdy. Na poszczególne pozycje brane są pod uwagę różne predyspozycje fizyczne, potrzebne są osoby niskie, wysokie, szczupłe, tęższe. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Jedyne co powinno łączyć te wszystkie osoby to zaangażowanie i chęć dążenia do perfekcji w tym, co się robi – przekonują młodzi trenerzy piłki ręcznej, z ciechanowskiego klubu JURAND,  którzy 25 października odwiedzili naszą szkołę, żeby przeprowadzić krótki trening z uczniami klas trzecich.

Głównym celem klubu jest praca z dziećmi i młodzieżą w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz podnoszenie poziomu sportowego zespołów biorących udział w zawodach lokalnych i ogólnokrajowych.