PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

Projekt programu edukacyjnego „PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA”.

Dnia 09 października, klasa III c wzięła udział w pierwszym spotkaniu  – „Podróży na kontynent – Europa”.  Poprzez taniec, teatr, zajęcia plastyczne oraz muzyczno – rytmiczne dzieci poznawały wiele zakątków Europy. Najwięcej czasu poświęcone było naszej ojczyźnie. Dzieci  , miały okazję poznać podstawowe figury krakowiaka i wspólnie go zatańczyć, mogły zajrzeć do garderoby, by zobaczyć stroje ludowe z różnych regionów naszego kraju. Dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych wykonanych przez lokalnych artystów, a następnie udały się do pracowni malarskiej, gdzie, znana już wszystkim dzieciom Pani Marzanna poprowadziła zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały jesienne drzewo techniką frotage. Prace te będą przedstawione w Centrum Kultury i Sztuki na wystawie prezentującej prace powstałe na zajęciach w ramach tego projektu.