Pokazy bez skazy

POKAZY BEZ SKAZY w klasie I C i I A

“Pokazy bez skazy” to inicjatywa, której głównym celem jest dotrzeć do naturalnej ciekawości dziecka – i rozbudzić tę ciekawość.

Pan Paweł, od dziecka wiedział, że będzie naukowcem. Swoje marzenie zrealizował studiując biotechnologię i realizując doktorat z biologii molekularnej. Zaczął się angażować w różne inicjatywy edukacyjne, takie jak Noc Naukowców czy Festiwal Nauki i Sztuki. Z czasem zrozumiał, że jest to zajęcie dające Mu znacznie więcej satysfakcji i radości niż praca w laboratorium. Po prawie 11 latach takiej pracy, postanowił poświęcić cały swój czas na popularyzowanie nauki, głównie przez pracę z dziećmi i młodzieżą.

Pan Paweł został zaproszony do naszej szkoły i poprowadził szalenie ciekawe zajęcia w klasie I c i I a. Były doświadczenia, eksperymenty i demonstracje naukowe. Pan Paweł pokazał dzieciom, że chemia czy fizyka to nie tylko nazwy przedmiotów w szkole, ale również fascynujące dziedziny wiedzy ludzkiej, pozwalające lepiej i głębiej zrozumieć otaczający nas świat. Dziedziny, w których można znaleźć dużo radości i satysfakcji.

Widowiskowa reakcja chemiczna czy ciekawy eksperyment “podany” w odpowiedniej formie czyni Naukę-przez-duże-N nauką dostępną dla każdego – i to jest misja!!!