Get Adobe Flash player

Projekt “Dzień postaci z bajek”

Projekt  “Dzień postaci z bajek”

O pozytywnych skutkach czytania książek wiedzą chyba wszyscy. Prawie każdy z nas ma przynajmniej jedną pozycję książkową, która jest ,,ulubieńcem’’. Dlatego też dnia 5 listopada 2019r, w naszych klasach IIIb i IIId odbyła się lekcja ,,Dzień z postaci z bajek’’, którą zaplanowaliśmy wspólnie z rodzicami.

Wiadomo, że kiedy pracujemy metodą projektu to najpierw odbywa się planowanie i organizacja zajęć. Wspólnie więc opracowaliśmy plan i harmonogram lekcji. Gromadziliśmy różne materiały, przygotowaliśmy stroje ulubionych postaci z bajek, w które się przebraliśmy. Wybraliśmy też bajkę, którą chcieliśmy, żeby nam przeczytano.

Ogromnym zaskoczeniem było dla nas otrzymanie TELEGRAMU od Czarownicy Bambarzycy wraz z zadaniami do wykonania.

Przedstawiciele dwóch zespołów klasowych mieli do wykonania następujące zadania:

  1. Układanie puzli z ilustracjami bajek.
  2. Jaka to bajka? – zabawa w skojarzenia, rozwiązywanie zagadek.
  3. Zabawa na czas pt.:,,Jak Kopciuszek’’ – czyli rozdzielanie grochu i fasoli.

Kolejnym etapem naszej lekcji było wysłuchanie wybranej przez nas bajki Carlo Collodiego ,,Pinokio’’. Fragmenty bajki czytali nam rodzice i babcie, a my z zaciekawieniem słuchaliśmy. Postanowiliśmy przeczytać ją samodzielnie.

Tego dnia czytaliśmy też naszym młodszym kolegom z kasy zero.

Podczas lekcji było bardzo wesoło ciekawie i kolorowo. Musimy Wam powiedzieć, że uczniowie klas IIIb i IIId oraz rodzice i babcie chętnie się ze sobą spotykamy, bawimy i uczymy.

Nikt już nam nie powie, że: NIE CZYTAMY KSIĄŻEK, bo przecież: JAK NIE CZYTAMY , JAK CZYTAMY!