PROJEKT Z KLASĄ

W ramach realizowanego w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie projektu pt. “Projekt z klasą”, odbyły się pokazy i warsztaty chemiczne dla uczniów klasy Ic . Eksperymenty były prowadzone przez uczniów klasy I biologiczno – medycznej: Aleksandrę Pacek, Agnieszkę Michalak, Alicję Madejską, Ewelinę Boniakowską i Jakuba Przybyszewskiego.

Uczniowie pod kierunkiem swojego nauczyciela chemii pani Mirosławy Pietrzak (Mamy Zuzi), przeprowadzili dla dzieci szereg ciekawych i efektywnych doświadczeń. Był chemiczny wulkan, chemiczna lokomotywa, lampa lawa, duch w butelce, pasta dla słonia, kolorowy eksperyment mleczny oraz doświadczenia z cytryną i jajkiem. Maluchy miały okazję samodzielnie wykonać kilka prostych i bezpiecznych eksperymentów.