Rok Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika – polskiego astronoma, matematyka, prawnika, ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej.

W związku z tym wydarzeniem   w naszej szkole zaplanowaliśmy różnorodne działania pod  wspólnym tytułem – „Dzieci Pana Astronoma – na poważnie i na słodko poznajemy Mikołaja Kopernika”.

Obchody Roku Kopernika zainaugurowaliśmy 27.02.2023 roku przygotowaniem wystawy tematycznej. Swój wygląd zmieniła również pracownia historyczna.

W dniu 7.03.2023 roku uczniowie klas IV uczestniczyli w przyjęciu urodzinowym Mikołaja Kopernika, w trakcie którego nie zabrakło oczywiście tortu, okolicznościowych balonów i prezentów wręczanych Jubilatowi, a także składania mu życzeń. Całość uroczystości dopełniły pomysłowe zabawy oraz rozmowa z Mikołajem Kopernikiem.

„ Z okazji Twych urodzin życzę Tobie

niesamowitej lunety, abyś mógł odkrywać nowe planety.

Aby na niebieskim niebie każda gwiazda świeciła dla Ciebie.

Swoim odkryciem świat wzbogaciłeś,

Słońce wstrzymałeś a Ziemię ruszyłeś”.