ślubowanie klas I

Ślubowanie klas pierwszych

12 października, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość poprowadziła wychowawczyni klasy pierwszej, Danuta Dobrzyniecka. Na samym początku powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów
i rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Agnieszka Wiśniewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 3,  dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion, klęczących na grochu pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było rozwiązywanie zagadek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji, pani dyrektor w roli eksperta, potwierdziła, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały “egzamin pierwszoklasisty”.

W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności. Wychowawczynie rozdały uczniom pamiątkowe dyplomy. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania i uściski.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewana przez wszystkich pierwszoklasistów piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem”, wycisnęła niejedną łezkę z oczach bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.