ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ WODY -Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody włączyło się w obchody Światowego Dnia Wody z PAH.

Jak dużo potrzeba jest wody do wyprodukowania 1kg wołowiny, a jak dużo do produkcji tabliczki czekolady? Na te i inne pytania poszukiwali odpowiedzi uczniowie klasy I-VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie podczas warsztatów „Zjedzona woda”. Dzięki materiałom Polskiej Akcji Humanitarnej – kartom pracy, quizom, animacji „Oszczędzanie wody to za mało” uczniowie uświadomili sobie jak wiele wody marnujemy codziennie, jak ważne jest globalne działanie, aby uchronić nas od braku wody. Podsumowaniem warsztatów były wykonane przez uczniów plakaty na temat „Sposobów oszczędzania wody”, które zawieszone na gazetce szkolnej będą przypominały innym uczniom , że wszyscy musimy zadbać o wodę na naszej planecie.

Hasło tegorocznego ŚDW to: “Oszczędzanie wody to za mało”.

Co to oznacza? W poniższej prezentacji znajduje się kilka propozycji nie marnowania wody: