Światowy Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi, największe ekologiczne święto, obchodzony był w naszej szkole z inicjatywy szkolnego koła LOP. Głównym celem było zwrócenie uwagi na ochronę środowiska, w tym promowanie zachowań proekologicznych.

Uczniowie byli autorami różnych ciekawych przedsięwzięć związanych z tym świętem. Tegoroczna jego edycja przebiegła pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Wielu postanowiło upiększyć szkołę ekologicznymi wierszami, plakatami czy ulotkami nawołującymi do troski o naszą planetę. Poziom edukacji ekologicznej w naszej szkole okazał się wysoki – uczniowie segregują śmieci, oszczędzają wodę i dbają o środowisko przez cały rok, nie tylko w ten dzień. Namawiają do takich zachowań również innych.