Get Adobe Flash player

Turniej Szkół Podstawowych

Wielki sukces reprezentacji SP3!
Jesteśmy Wicemistrzami Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Podstawowych!

W dniu 28 września 2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ciechanowie odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych uczestniczących w projektach „Edukacja przez Szachy w Szkole” oraz „Szachy w mazowieckiej szkole”. Organizatorem turnieju był Polski Związek Szachowy.

Do szachowych zmagań przystąpiło 231 uczniów z 17 szkół podstawowych z różnych miejscowości z terenu całego kraju. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem 15 minut na zawodnika, w 6 grupach odpowiadających poszczególnym oddziałom klasowym I – VI szkoły podstawowej. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał Sędzia Główny wraz z sędziami grupowymi i rundowymi oraz wolontariusze.

Wyłonieni zostali zwycięzcy indywidualni i drużynowi. Trzy najlepsze drużyny sklasyfikowane według oddziałów klasowych obdarowane zostały pucharami. Najlepsi indywidualni gracze w każdej z sześciu grup otrzymali odpowiednio: za trzy pierwsze miejsca (1-3) – medale, dyplomy i nagrody rzeczowe; za kolejne miejsca (4-6) – dyplomy i nagrody rzeczowe.

Reprezentacja naszej szkoły liczyła 18 zawodników.

Wśród laureatów turnieju znaleźli się nasi zawodnicy:

I Miejsce klasa 2 – chłopiec

II Miejsce klasa 5 – dziewczynka

I Miejsce klasa 6 – chłopiec

III Miejsce klasa 6 – chłopiec

Ponadto większość naszych zawodników zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych.

Największym sukcesem jest wywalczenie II Miejsca w ogólnej klasyfikacji międzyszkolnej.