Współpraca ze Szkołą Podstawową Nr 29 w Chmielnickim

10 stycznia 2024 r. spotkaliśmy się z naszymi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej Nr 29 w Chmielnickim. Rozpoczęliśmy współpracę, która swój początek wzięła z formuły miast partnerskich: Ciechanów – Chmielnicki.
Od pierwszych dni wojny, której Ukraina doświadcza do dnia dzisiejszego, Pan Prezydent, Rada Miasta oraz wszyscy ciechanowianie pomagają mieszkańcom zaprzyjaźnionego miasta Chmielnicki.
W naszej szkole uczy się wielu uczniów z Ukrainy. Możemy, dzięki codziennym kontaktom poznać historię ich ojczyzny oraz kulturę.
Dzięki spotkaniu online mogliśmy wymienić doświadczenia i podzielić się wiedzą o naszych rodzinnych miastach.
Pan dyrektor Andrzej Niestępski bardzo serdecznie powitał gości tj. dyrektora szkoły nr 29 w Chmielnickim, nauczycielkę j. ukraińskiego oraz polskiego p. Yulię Sirotkinę wraz z klasą IX a.
W prezentacji multimedialnej przybliżył historię naszej szkoły, po której wymieniliśmy się pytaniami, które wcześniej przygotowaliśmy.
Z naszej strony głos zabierały m.in. Ukrainki Miroslava Huzanych, Anna Besarab oraz uczniowie klasy 7b.
Spotkanie oceniamy jako ciekawe i sympatyczne. Jesteśmy pełni nadziei, że wojna wkrótce się skończy i będziemy mogli gościć naszych przyjaciół w Ciechanowie.