Wycieczka do Olsztyna i Olsztynka

W dniu 30.09.2021 roku uczniowie klasy 5e i 4c  wraz z opiekunami: Bogdanem Piotrowskim, Małgorzatą Jaskulską i Joanną Zabielską  udali się na jednodniową wycieczkę do Olsztyna i Olsztynka.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku połączone z warsztatami , gdzie główną atrakcją było malowanie na szkle.

Następnie uczniowie zwiedzali hutę szkła artystycznego w Olsztynku, dużym zainteresowaniem cieszył się tam konkurs wiedzy o hucie, w którym uczniowie mogli wygrać  różne wyroby ze szkła.

Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był pobyt w Planetarium i seans „ Ziemia, księżyc i słońce”, gdzie uczniowie mogli  poszerzyć swoją  wiedzę  i wyjaśnić wiele zjawisk.

Następnie wszyscy uczestnicy  udali  się na długi spacer po uroczych zakątkach Olsztyna.

Do Ciechanowa  uczniowie wrócili   w godzinach wieczornych, trochę zmęczeni, ale przeświadczeni, że była to wycieczka z klasą.