Get Adobe Flash player

Wycieczka do Olsztyna

W piękny jesienny dzień, klasy IIa i IIc wybrały się na wycieczkę. Już o 6:45, w wyśmienitych nastrojach wszyscy stawili się na zbiórce. Wygodnym autokarem udaliśmy się w podróż do Olsztyna.

Najpierw obejrzeliśmy premierowy spektakl „Psiakość” w Teatrze Lalek. Była to zabawna, pełna uroku wzruszająca  opowieść o przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu.  To prawdziwa uczta dla oka i ucha. Zabawne dialogi rozśmieszyły wszystkie dzieci i dorosłych na widowni. Scenografia była zrobiona z rozmachem, a widowiskowa oprawa multimedialna, muzyka orkiestrowa oraz wdzięczne w animacji lalki typu muppet, uczyniły ten spektakl wyjątkowym  musicalem, który polecamy każdemu.

Drugim punktem naszego programu była wizyta w Planetarium. Tu obejrzeliśmy film pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”, z kojotem w roli głównej, który w prosty i zabawny sposób przedstawił  codzienne zjawiska astronomiczne, rytm życia na Ziemi, historię kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie.

W drodze powrotnej, w Olsztynku, zajechaliśmy do huty szkła artystycznego. Tu widzieliśmy prawdziwe cuda. Obejrzeliśmy  na żywo  proces powstawania szklanych wyrobów, między innymi figurek aniołów, ptaków, łabędzi, ślimaków i kotów. W przyległym sklepiku, zakupiliśmy wykonane w hucie niepowtarzalne szklane cuda i zawieźliśmy je rodzicom w prezencie.

W ten oto wspaniały sposób, spędziliśmy jeden z ostatnich dni złotej polskiej jesieni.