WYCIECZKA DO TORUNIA KLASY 4a i 5b

25 października klasy 4a i 5b  wraz z opiekunami : p. Anną Ciułkowską, Iwoną Kaniewską oraz Agnieszką Kaczerską uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Torunia.

Tego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie oglądali niezwykłe prywatne zbiory związane z papiernictwem i drukarstwem w wyjątkowej formie prezentowania kolekcji czyli interaktywnych warsztatów edukacyjnych. Spróbowali swoich sił w kaligrafii, drukowali na starej żeliwnej prasie oraz tworzyli papier, czerpiąc go z kadzi papierniczej za pomocą sita.

Ponadto byliśmy również w Muzeum Żywego Piernika, w którym  pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.

Na koniec czekała nas doskonała zabawa  w parku trampolin JUMP ARENA.

Wrażeń i  emocji  nie brakowało. Na  wycieczce liczy się również dobra atmosfera. W jej budowaniu pomagał nam doskonały humor, mieliśmy go w naszej grupie pod dostatkiem. Taki wyjazd to świetna zabawa ,ale i skarbnica wiedzy na temat odwiedzanych miejsc. Nie na darmo mówi się, że podróże kształcą, warto jeszcze pamiętać, że uczą czerpania radości z życia.