Get Adobe Flash player

Wycieczka do Warszawy

1 października 2019r wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pani M. Kącka, A. Figurska i M. Wojtaś zamówiły nam wspaniała pogodę. Nasze koleżanki i koledzy z klas 1a,1c i 1d byli bardzo podekscytowani. W dobrym nastroju jechaliśmy do stolicy. Pierwszym punktem programu była wizyta w „Manufakturze czekolady”. Było miło, gorąca czekolada już na nas czekała. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze kakao i jak przebiega proces tworzenia czekolady, a następnie przystąpiliśmy do tworzenia tabliczek czekolady, według własnych projektów. Oczywiście było do wyboru mnóstwo dodatków, takich jak: migdały, susz z dzikiej róży i żurawiny, orzechy i dużo innych bakalii. Każdy mógł własnoręcznie zrobioną czekoladę zabrać do domu.

Potem pojechaliśmy do gmachu TVP. Bardzo miły pan przewodnik oprowadzał nas po budynku telewizji, opowiadał jak nagrywane są różnego rodzaju programy telewizyjne. Odwiedziliśmy studio „Pytania na Śniadanie”, byliśmy w studio nagraniowym, gdzie realizowane są programy informacyjne i pogoda. Niektórzy mogli spróbować swoich sił jako prezenterzy.  W jednym ze studiów odbywało się nagranie „Szansy na sukces”, gdzie gościem była pani Kasia Stankiewicz. Gwiazda bardzo chętnie zgodziła się zrobić z nami zdjęcie. Odwiedziliśmy też plan filmowy „Korony królów”. Oczywiście na pamiątkę zrobiliśmy sobie również zdjęcie z aktorami. Odwiedziliśmy też muzeum telewizji. Pan opowiadał nam o dawnych technologiach tworzenia programów, które oglądali nasi dziadkowie np. „Tele-echo”.

Pełni wrażeń wracaliśmy do domu w towarzystwie pana Bartka, który umilał nam czas hitami list przebojów, które wspólnie śpiewaliśmy. Można powiedzieć, że z piosenką na ustach, szczęśliwi i zadowoleni, wróciliśmy do Ciechanowa, gdzie czekali na nas rodzice.