Wycieczka do Warszawy uczniów klas 8a i 8d

26 października uczniowie klas 8a i 8d w nagrodę za wysokie wyniki w nauce udali się na wycieczkę do Warszawy. Towarzyszyli im opiekunowie: pani Małgorzata Górska, pani Alina Sadowska oraz pan dyrektor Andrzej Niestępski.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Sportu i Turystyki mieszczące się w Centrum Olimpijskim na warszawskim Żoliborzu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty i trofea zgromadzone w jednej z najstarszych placówek muzealnych na świecie o profilu sportowym.

Dzięki zaproszeniu posła Arkadiusza Iwaniaka uczestnicy wycieczki otrzymali przepustkę wstępu do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej,  gdzie z galerii dla Publiczności obserwowali obrady toczące się na Sali Posiedzeń. Trasa zwiedzania objęła  także hol główny, w którym znajdują się tablice upamiętniające posłów II Rzeczypospolitej – ofiary II wojny światowej oraz parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Miłym akcentem była również rozmowa z posłem i opowieści o kuluarach pracy w sejmie.

Muzeum Be Happy to ostatni punkt programu, lecz wizyta w tym „Obiekcie Szczęścia” okazała się być prawdziwym zastrzykiem radości, na przekór szarej codzienności.

Niezapomniane chwile zostały upamiętnione na zdjęciach.

Alina Sadowska