XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 roku obchodziliśmy w szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To coroczna bezpłatna akcja edukacyjna, w której nasza szkoła uczestniczy już od kilku lat. Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. W tym dniu uczniowie klas 4  rywalizowali o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia . Zmierzyli się z łamigłówkami matematycznymi, grali w  gry, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Uczniowie kl.5e sprawdzali, czy młodsi i starsi znają tabliczkę mnożenia. Przepytywali uczniów naszej szkoły, dyrekcję, nauczycieli i innych pracowników. Każda osoba, która poprawnie udzieliła odpowiedzi na pytania z wyciągniętego losu otrzymała słodki upominek.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły  wiele pozytywnych emocji, a dorośli udowodnili, że znajomość tabliczki przydaje się w życiu dorosłym i warto się jej nauczyć!!