XXI Biesiada Poetycka

Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie.”

30 listopada 2022 roku W Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie odbyła się XXI Biesiada Poetycka. Motywem przewodnim Biesiady były słowa poetki Marii Konopnickiej: „Krasnoludki są wśród nas”. W ten sposób uczczono 180. rocznicę pisarki i działaczki społecznej, która była związana z naszym miastem i chętnie tu przebywała. W  Biesiadzie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu Ciechanowa oraz powiatu ciechanowskiego.

Naszą szkołę reprezentowały: Martynka Wiklińska, Nina Gołębiewska, Oliwia Leszczyńska i Michalina Czarnewicz. Młode poetki świetnie zaprezentowały napisane przez siebie wiersze. Występy recytatorskie przeplatane były występami przygotowanymi przez uczniów SP nr 4. Na zakończenie uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali podziękowania i drobne upominki.